Pregled dogodkov PP Grosuplje v preteklih 24 urah (8. 1. 2014)
Iz Policijske postaje Grosuplje so sporočili, da so v preteklih 24 urah obravnavali 7 kaznivih dejanj, kršitev javnega reda in miru in 3 ne interventne dogodke.
V naselju Grosuplje je neznani storilec poskušal vlomiti v eno od trgovin, a je od dejanja odstopil. Lastnika je oškodoval za 100 EUR.
Neznani storilec je v enem od gostinskih lokalov v naselju Grosuplje izvršil tatvino mobilnega telefona in lastnika oškodoval za 50 EUR.
Policisti so prijeli prijavo oškodovanke z območja občine Grosuplje o kaznivem dejanju nasilje v družini s strani njenega partnerja.
Neznani storilec je poskušal vlomiti v eno od delavnic na območju naselja Grosuplje, a je od dejanja odstopil. Povzročil je za 100 EUR škode.
V naselju Mekinje nad Stično je neznani storilec vlomil v hišo in iz notranjosti odtujil zlatnino. Skupno je nastalo za 1.500 EUR škode.
Policisti so v eni od osnovnih šol na območju občine Ivančna Gorica obravnavali kaznivo dejanje nasilništva. Učenec je fizično napadel drugega učenca, pri tem pa ga ni telesno poškodoval.
Policisti bodo za zgoraj navedena kazniva dejanja po vseh zbranih obvestilih in pridobljenih dokazih s kazenskimi ovadbami obvestili Okrožno državno tožilstvo v Ljubljani.
Policisti so na območju občine Ivančna Gorica prijeli mladostnika, za katerega je bilo razpisano iskanje zaradi bega iz vzgojnega zavoda. Zaradi storitve več kaznivih dejanj zoper premoženje v času bega so policisti zanj odredili pridržanje po Zakonu o kazenskem postopku. Po vseh zbranih dokazih in obvestilih bo v roku 48 ur priveden k preiskovalnemu sodniku Okrožnega sodišča v Ljubljani.
Policisti so obravnavali kršitev javnega reda in miru.
Policisti so na območju Šmarja obravnavali kršitev javnega reda in miru na javnem kraju. Kršitelju bo izdan plačilni nalog.







