Pregled dogodkov PP Grosuplje v preteklih 7 dneh (16. 2. 2015)
Policijska postaja Grosuplje je v preteklih 7 dneh, od 10. 2. 2015 do 16. 2. 2015 obravnavala 11 kaznivih dejanj, 2 prometni nesreči, 3 kršitve javnega reda in miru, in devet ne interventnih dogodkov.
KAZNIVA DEJANJA
Na območju občine Grosuplje so policisti obravnavali kaznivo dejanje nasilništva, kaznivo dejanje goljufije, ko znana oseba posojilodajalcu ni vrnila denarja, tatvino tovornega vozila v Republiki Srbiji znamke Mercedes-Benz. Actros 1836 LL, letnik 2007 registrskih številk LJ 782-ZU, s pripetim priklopnim vozilom znamke Silver car, Srbu 62, registrskih številk LJ 558-DG, tatvino goriva iz delavnega stroja in kaznivo dejanje grožnje.
Na območju občine Ivančna Gorica so policisti obravnavali kaznivo dejanje poškodovanje tuje stvari, vlom v pomožni objekt, od koder je neznani storilec odtujil visokotlačni čistilec in motorno škropilnico, požar v hiši, kjer je lastnik prižgal svečo v sobi, pri tem je zagorel papir, nato pa se je požar razširil na celotno sobo, nastala je škoda za okoli 10.000 eur, Zoper lastnika bodo policisti podali kazensko ovadbo.
Na območju občine Dobrepolje so policisti obravnavali kaznivo dejanje odvzema mladoletne osebe, s tem ko eden od staršev ni spoštoval določenih terminov o vrnitvi otroka drugemu staršu, vlom v OŠ Videm in odtujitev računalniške opreme v vrednosti 7.000 eur.
Neznani storilci so oškodovance skupno oškodovali za 45.000 eur.
Policisti bodo za zgoraj navedena kazniva dejanja po vseh zbranih obvestilih in pridobljenih dokazih s kazenskimi ovadbami obvestili Okrožno državno tožilstvo v Ljubljani.
PROMETNA VARNOST IN JAVNI RED IN MIR
Na območju občine Grosuplje so policisti obravnavali prometni nesreči z manjšo materialno škodo in pobegom povzročitelja, prometno nesrečo z manjšo materialno škodo in udeležbo enega osebnega avtomobila, kjer je bil vzrok vožnja preblizu desnemu robu vozišča, kršitev javnega reda in miru na javnem kraju, s tem, ko eden od gostov v lokalu ni upošteval ukazov varnostnika in nedostojno vedenje do uradne osebe.
Na območju občine Ivančna Gorica so policisti obravnavali nalet divjadi, kršitev javnega reda in miru na javnem kraju, dimniški požar v dimniku stanovanjske hiše, kjer pa materialna škoda ni nastala, prometno nesrečo z manjšo materialno škodo in pobegom povzročitelja, kršitev javnega reda in miru na javnem kraju, kjer so policisti kršitelja pridržali do iztreznitve, zasegli prepovedano drogo, sum marihuane, in zoper kršitelja uvedli prekrškovni postopek. Policisti so intervenirali v lokalu, kjer je prišlo do spora med gosti lokala, zoper kršitelje bo uveden prekrškovni postopek, vozniku brez vozniškega dovoljenja so zasegli vozilo in podali obdolžilni predlog.







