SKLEPANJE POGODB CIVILNEGA PRAVA IN/ALI POGODBE O ZAPOSLITVI
Trajanje: 1 ura
Lokacija: zoom
Izvajalec: Hana Šanca
ROK ZA PRIJAVO: 2. november 2023
O PREDAVANJU
V praksi se pogosto postavlja vprašanje, katera pogodba za opravljanje dela bi bila najprimernejša in najugodnejša za obe pogodbeni stranki. Tu si pogosto konkurirajo pogodba o zaposlitvi, podjemna pogodba in avtorska pogodba.
Pogodba o zaposlitvi je temelj vsakega delovnega razmerja. S pogodbo o zaposlitvi se delavec in delodajalec dogovorita o načinu sodelovanja - zaposlitvi.
S podjemno pogodbo se podjemnik zavezuje opraviti določen posel, kot je izdelava ali popravilo kakšne stvari, kakšno telesno ali umsko delo ipd., naročnik pa se zavezuje, da mu bo za to plačal.
Z avtorsko pogodbo o naročilu dela se avtor zaveže ustvariti določeno delo in ga izročiti naročniku, naročnik pa se zaveže, da mu bo za to plačal honorar.
Kdaj torej z delavcem skleniti pogodbo o zaposlitvi in kdaj drugo (za delodajalca morda ugodnejšo) pogodbo civilnega prava?
Cilj predavanja je spoznati elemente nekaterih pogodb civilnega prava in elemente pogodbe o zaposlitvi, pri tem pa se osredotočiti na elemente delovnega razmerja, kot kriterij, ali moramo v posameznem primeru skleniti pogodbo o zaposlitvi.
O PREDAVATELJICI
Hana Šanca je magistrica prava, ki je izobrazbo pridobila na Pravni fakulteti Univerze v Ljubljani. Svoje izkušnje je pridobivala z delom v notarski pisarni, odvetniški pisarni in na sodišču, leta 2018 pa je opravila tudi Pravniški državni izpit. Trenutno je zaposlena na zasebnem visokošolskem zavodu, kjer se med drugim veliko ukvarja s kadri, zaradi česar ji je delovno pravo še posebej blizu.